Hedefimiz

Ürünün uygulanması çok kolay ve turba yerine doğrudan toprağa veya kompost topraklarına(çiçek toprağı, bahçe toprağı, v.b.) katılır. Toprak fabrikalarında bu amaçla ithal edilen turbaun %85‘i kompost topraklarını iyileştirmek amacıyla kullanılır.

Biohumin 1 şirketinin hedefi öncelikle turba ürünün alternatifini Biohumin®™ ürününü piyasada kabul ettirmek ve ikinci olarak mümkünse „Organik tarım için özel uygulama alanlı gübre ve kullanım toprakları“ kategorisinde (turba yerine)  Biohumin®™ kullanarak Biohumin ®™ ismi altında üretmek ve satmaktır.

Planlanan üretim sadece „Toprak fabrikalarında“ kullanılsa bu şekilde ancak İsviçre‘de şu anki turba kullanımının yüzde 5 ile en fazla yüzde 10 arasını kapsar. BioVerde şirketinin yakını olan bir toprak üreticisi bunun iki katına ihtiyaç duyardı. Ancak BioVerde şirketinin hedefi, işletmenin normal günlük üretim ile devam ettirilebilecek derecede başarı elde edene kadar piyasa potansiyelini mümkün olduğu kadar geniş kapsamda kullanmak ve çok müşteriye hitap etmektir. Ondan sonraki orta vadeli hedef ise adım adım üretimi genişletmek ve uygun bölgelere uzanmaktır(yerel gelişim).

Uzun vadeli hedef turbaun bağımsızlığını uzun süreli olarak sağlamak ve diğer ülkelere de turba sökümünün anlamsız olduğunu göstermektir. Bu konu Federal devletin turba sökümü iptal konsepti ile de pekiştiriliyor.